Daut Azemi, sekretar i Përgjithshëm i Degës së LDK-së në Lipjan

Sot është mbajtur mbledhja e Kryesisë së Degës së LDK-së në Lipjan

Me propozim të kryetarit Imri Ahmeti dhe me mbështetje unanime të Kryesisë së Degës, Daut Azemi është emëruar Sekretar i Përgjithshëm i Degës së LDK-së në Lipjan.

Daut Azemi aktualisht mbanë pozitën e Kryesuesit të Kuvendit të Komunës, karieren politike e ka filluar si kryetar i Forumit të Rinisë Dega Lipjan dhe është zgjedhur si Anëtar i Kuvendit për dy mandate.

Kryesia ka diskutuar edhe për agjenden e Shtabit Zgjedhor dhe për kandidaturat e mundshme për zgjedhjet e 6 tetorit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *