Sonte do të zhvillohet finalja e festivalit të këngës “Eurovision”

Sonte do të zhvillohet finalja e festivalit të këngës “Eurovision” në Tel Aviv të Izraelit.

26 shtete do të garojnë për të fituar çmimin e parë.20 nga këto shtet u kualifikuan nga gjysmë-finalet që u zhvilluan gjatë javës, transmeton indeksonline.

Shqipëria në këtë garë po përfaqësohet nga Jonida Maliqi dhe kënga e saj “Ktheju Tokës”.

Maliqi sonte do të jetë performuesja numër dy.  Kurse e para është Malta. Më poshtë e keni listën e plotë sipas radhës./Indeksonline/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *