Eskluzive: KB “Lipjani” me tre amerikanë si përforcime të reja në superligë! (Foto/Video)

Lipjan, 21 Shtator 2018: Sot , në një konferencë për media u bë prezantimi i përforcimeve me lojtar të rijnë në KB “Lipjani nga drejtori i këtij klubi, Florent Ahmeti. Përforcimet e reja janë me tre basketbollist nga Amerika dhe një nga Kosova. Këta janë lojtarët nga Amerika: Kevin Philps, Maurice Wiliams dhe  Stacy Lambert. Kërkohet nga tifozat lipjanas, bizneset , institucionet dhe shoqëria civile , pra qytetarët e Komunës së Lipjanit për përkrahje të këtij klub Basketbollit. Kjo është hera e parë që një klub sportiv që luanë në një ligë të rangut si që është superliga e Kosovës në Basketboll, transmeton Lipjani.info.

Konferencën e plotë për media mund ta ndiqni në linkun më poshtë:

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *